Kanskje er det en brunstig elgokse som akkurat har sparket opp en brunstgrop i skogen, eller en bever som har gnaget og felt et imponerende tre ved bekken du går langs. Kanskje kan du oppleve gleden ved å gjenkjenne et gaupespor risset inn i nysnøen og vite dette fantastiske dyret er i området. Gjennom å lese forskjellige sportegn kan vi lære hvorfor dyret har oppført seg slik det har gjort.
Dyrespor
og andre tegn etter dyr
Dyrespor viser i tekst, tegninger og foto dyrespor du kan støte på, og hvilke dyr de stammer fra. Ikke bare fotavtrykk, men gnagemerker, ekskrementer, hi, fjær og reir er tegn som forteller at et dyr er i nærheten, selv om vi ikke ser det.
kr 363
Tilgjengelighet På lager (kan også restbestilles)
Utgivelsesår: | 2021-10 |
Antall sider: | 199 |
Fotos – illustrasjoner: | Rikt illustrert. |
ISBN: | 9788272017032 |
Språk: | Norsk |
Forlag: | Kagge forlag |
Forfatter: | Arnodd Håpnes |
Relaterte produkter
-
Birds of Spain
2. utgave
Birds of Spain er den engelske utgaven av Aves de España, som er den mest populære feltboken for å identifisere fuglene i Spania.
-
Vinterfugler
I Vinterfugler møter vi alle de vanligste artene – og noen litt mindre vanlige – som flokker seg sammen på fuglebrettet. Gjennom tekst og flotte akvareller skildrer Lars Jonsson 59 ulike arter.
-
Snappers lange reise
I boka blir vi nærmere kjent med den svarthvite fluesnapperen snapper. Fluesnapperen er en populær gjest som gjerne bruker fuglekassen i hagen. Gjennom fortellingen blir vi kjent med trekkfuglenes utfordringer og fantastiske liv.
-
Gyldendals store fugleguide (myk perm)
Europas og Middelhavsområdets fugler i felt
Gyldendals store fugleguide er en fuglebok som behandler alle arter som kan sees i Norge og Europa (900). Tegninger i flere drakter av hver fugleart. Piler og korte tekster ved illustrasjoner til hjelp for å oppfatte viktige detaljer.