Forskere frykter at det nå kanskje ikke er mer en 30 000 igjen i verden. Arten er sterkt truet av klimaendringene og lider under mangelen på regelmessige lemenår. Faktabok for barn 8-12 år.
Snøugla
Snøugla er fredet i Norge. De siste ti årene har det blitt stadig færre av denne rovfuglen. Det er vanskelig å fastslå nøyaktig hvor mange som finnes, fordi den hekker over et stort landområde og drar dit det er lemen å fange.
kr 299
Tilgjengelighet Kun 1 på lager (kan også restbestilles)
Utgivelsesår: | 2017-08 |
Antall sider: | 80 |
Fotos – illustrasjoner: | Fargefotos |
Innbinding: | Innbundet |
ISBN: | 9788202559922 |
Språk: | Norsk |
Forlag: | Cappelen Damm |
Forfatter: | Kirsti Blom, Karl-Otto Jacobsen |
Relaterte produkter
-
Gråspurven
Fuglen som erobret sivilisasjonen
Gjennom tidene har gråspurven vært menneskets trofaste følgesvenn – en liten og tilsynelatende ubetydelig fugl, men med en overveldende evne til å tilpasse seg de miljøene vi skaper. Glenn-Peter Sætre tar oss med på en oppsiktsvekkende reise som belyser hvordan gråspurven har fulgt menneskehetens utvikling, fra eldgamle jordbrukssamfunn til dagens storbyer.
-
Kor i granskauen
Fuglene vil danne sangkor i skogen. De er alle svært forskjellige, men alle er flinke til noe! Barn og voksne får bli kjent med ulike fugler.
-
Fart og styrke i naturen
Tett på Norges råeste dyr! I denne unike faktaboka kommer vi nært innpå Norges raskeste og sterkeste dyr. Men hva er egentlig fart og styrke? Og hvorfor er det viktig i naturen? Vinner alltid den sterkeste og raskeste?
-
Birds of New Guinea – 2 ed.
Birds of New Guinea er den viktgiste guiden for dette fuglerike området. 780 arter er omtalt. Boken er godt oppdatert fra den første utgaven.