I ‘Sjøørret’ kan du lese om sjøørretens historie, biologi og vandringsmønster i vassdrag og i sjøen. Og ikke minst om hvordan du fisker etter sjøørreten. Klassiker -få igjen!
Sjøørret
Storverk om sjøørret og sjøørretfiske. Her finner du alt om sjøørretens historie og biologi. Fluefisket har også her fått en framskutt plass, og innen denne edle sport finnes det rikelig med stoff om blant annet fluefiskeutstyr, fluetyper og fluemønstre.
kr 359 Opprinnelig pris var: kr 359.kr 269Nåværende pris er: kr 269.
Tilgjengelighet Kun 5 på lager
Utgivelsesår: | 2003-01 |
Antall sider: | 272 |
Fotos - illustrasjoner: | Rikt ill, med f-fotos |
ISBN: | 9788252925869 |
Språk: | Norsk |
Forlag: | Tun Forlag / Landbruksforlaget |
Forfatter: | Jan Johansson |
Relaterte produkter
-
Shells of the World
A Natural History
En fantastisk illustrert naturhistorie om verdens bløtdyr
-
Saltvannsfisker
Våre vanligste arter
I denne hendige lommeguiden får du i alfabetisk rekkefølge beskrivelser av drøyt 40 fiskearter med tilhold i saltvann med blant annet informasjon om habitat, føde, størrelse, agn og redskap og fiskemetoder tilpasset den enkelte fiskeart.
-
Ryggsträngsdjur: Strålfeniga fiskar
Nationalnyckeln till Sveriges flora och fauna.
Boka presenterer 216 arter av strålefinnede fisker. Dekker de fiskeartene som ikke er med i Ryggsträngsdjur: Lansettfiskar–broskfiskar. Bindet har illustrasjoner av alle fiskeartene og ullustrasjoner med deres anatomi på et fantastisk høyt nivå.
-
Laks og laksefiske på Sørlandet
Historien om laksens storhetstid, fravær og tilbakekomst
Laks og laksefiske på Sørlandet er historien om hvordan det har vært mulig å gjenskape Sørlandet som laksedestinasjon.