Gå til hovedmeny

Over land og hav

Eit år med trekkfuglar

Pris: 369
Frakt på varen: 59,-
Publiser på FaceBook!
Tilgjengelighet: 6 på lager
I denne boka følgjer Brit Bildøen trekkfuglane gjennom eit år, frå forblåste fuglefjell til sletter i Andalucia og kystlandskap utanfor tanger. Det har vorte ei kjærleikserklæring til fuglane rundt oss.
Varenummer890342
Forlag/produsentKagge Forlag
ForfatterBrit Bildøen
Utgivelsesår2020-09
Antall sider179
InnbindingInnbundet
ISBN9788248926092
SpråkNorsk

Forfatter Bildøen har skrevet en bok som sikkert vil ha apell langt utenfor miljøet hos fuglevenner, men de mange gode skildringene fra nettopp fuglemiljøet, lokalitetene og aktive personer i miljøet, gjør boka svært aktuell for alle landets fuglekikkere.

De som kjøpte Over land og hav kjøpte også
Tvåvingar: Blomflugor. Syrphidae: Eristalinae & Microdontinae
Pris: 548
Tvåvingar: Blomflugor. Syrphidae: Syrphinae
Pris: 548
T-skjorte Birdlife Norge L
Pris: 228
LensCoat RainCoat Pro
Pris: 1863
T-skjorte Birdlife Norge L
Pris: 228
Fugler vi forer
Pris: 298
T-skjorte Birdlife Norge L
Pris: 228
Medisinplanter
Pris: 350
Tårnseiler krus
Pris: 198

Kor ble dei av, dei sterke naturopplevingane frå barndommen? Lydane, luktene, fridomskjensla, gleda?
Forfatter Brit Bildøen kjenner ein lengt etter å vere meir ute i naturen og ønskjer å lære meir om det ho ser og høyrer. Ho bestemmer seg for å følgje trekkfuglane gjennom eit år, frå Marokko i sør til forblåste fuglefjell heime i Norge. Her kan du lese om franskmenn sin morbide lidenskap for songfuglen hortulan, om vipa som snart er borte frå Lista og om gråmåsen som kvart år hekkar på stabburstaket ved sommarhuset hennar på Veiholmen. Over land og hav er ei kjærleikserklæring til fuglane rundt oss og dei fine naturopplevingane som venter når vi berre får auga opp for dei.

For mange av Natur og Fritids kunder er det sjelden vare å finne en bok om fugler og folk i miljøet skrevet av en anerkjent forfatter. I denne boka vil den norske fuglekikkeren nikke gjenkjennende til kapittel som bærer navn som "Bombevarsel!", fortellinger fra NoF Travel-tur til Gibraltar, fuglesangkurs og besøk på Lista. Likeledes møte med Aïda på fuglestasjonen, med Morten Bergan på reise og Fornebo, måkestoff fra Morten Helberg osv. Dette er rett og slett en bok uten fargeplansjer, som du som fuglekikker allikevel bør få med deg.

Bla i boken her



De som søkte Over land og hav søkte også
Opticron Universal 2x Tele-adapter UTA
Pris: 1870
Store Le 1:50 000
Pris: 259
Fjellflora
Pris: 290
Bunnduk
Pris: 430
Feisol QP-200 Hurtigfesteplate til vugge
Pris: 592
Lenscoat frontbeskyttelse S
Pris: 284
Swarovski T-skjorte Fugler Dame L
Pris: 440
Livets opprinnelse
Pris: 349
Stativovergang Carl Zeiss Victory FL
Pris: 2630
Etne 1:50 000
Pris: 259



Nof Travel

Klikk her for å gå til kartsøk!

Klikk her for å vise alle varer på tilbud!

10 mest solgte bøker
Himmelkalenderen 2023 Norske amfibier og reptiler
Insektene i hagen Frøboka
Artsmangfold i skog Hvem er den lille fuglen der?
Praktisk stjerneatlas Med urfolk i Sibir
Norsk lavflora i farger Mossor

Facebook

Følg Natur og Fritid på
facebook.com/naturogfritid

Twitter

www.twitter.com/naturogfritid