Kassene i betongtre er solide og har svært lang levetid.
Kasse til fossekall, linerle i trebetong – Nr. 19
Denne kassen er beregnet på fossekall, men kan også fungere på linerler. Henges opp under broer.
kr 1 592
Tilgjengelighet Kun 4 på lager (kan også restbestilles)
Vekt (kg): | 4,7 |
Materiale: | Tretilblandet betong |
Dimensjoner (cm): | 19 x 19 x 37 |
Relaterte produkter
-
Fuglekasse kaie/perleugle
Stor rugekasse til å henge i et tre. På gode lokaiteter vil både perleugle, kaie eller skogdue kunne hekke i denne kassen. Perleugle hekker ofte ikke årlig i det samme området, så med denne må man være tolmodig for å få et hekkeresultat.
-
Meisekasse i betongtre (2M)
Rugekasse for meiser til å henge i et tre. Opphengshank slik at kassen kan henges fritt på greiner. Det harde betongmaterialet gjør den mindre utsatt for hakkespett. Forstykke til å trekke ut gjør den enkel og rengjøre.
-
Fuglekasse til stær – 50 mm hullåpning, tremateriale
Standard fuglekasse til stær i tre. Den vil du kunne få dersom du henger kassen i områder med plener og åpent terreng i hele landet. Stæren har imidlertid blitt mindre vanlig mange steder de siste 10-20 årene, det kan delvis skyldes mangel på reirplass.
-
Fuglekasse for spurv – Dyp med to hull
Denne dype fuglekassen med to hull vil i tillegg til meiser også gjerne tas i bruk av gråspurv, linerle, rødstjert og rødstrupe arter som ikke så lett går i vanlige fuglekasser. Kassene har en skillevegg innvendig som øker sikkerheten mot katt og rovdyr.